II Konferencja Koalicji Prezesi - wolontariusze 2011

„#przywództwo #wolontariat #nowetechnologie”

3 grudnia 2014, Hotel Sofitel Victoria

Prowadzący i Paneliści

Marta Dermańska

Pracownik Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy, odpowiedzialna za działania związane z rozwojem wolontariatu miejskiego. W latach 2010-2012 kierownik projektu „Wolontariat Miast Gospodarzy UEFA Euro 2012” w Warszawie. Organizuje i prowadzi projekty związane z działalnością wolontariuszy w ramach różnorodnych wydarzeń miejskich. Współtwórca projektu wolontariatu miejskiego w Warszawie Ochotnicy Warszawscy.

Dariusz Pietrowski

Prezes Zarządu Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Warszawie. Członek Zarządu Sieci Centrów Wolontariatu w Polsce. Uczestnik zespołu konsultacyjnego w pracach nad Ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Współautor ogólnopolskich programów: „Wolontariat w szpitalach dziecięcych”, „Wolontariat pracowniczy”, „Wolontariat w ośrodkach pomocy społecznej”.

Beata Borowiecka

Entuzjastka społeczności lokalnych i wykorzystania nowych technologii w animacji małych środowisk. Przekonana, że w każdym z nas drzemie potencjał do zmieniania świata na lepszy, a współczesność dostarcza nam do tego coraz więcej środków. W Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce koordynuje działania w ramach programu „Wolontariat rodzinny”, prowadzonego wspólnie z Fundacją PZU, angażującego polskie rodziny w wolontariat na rzecz lokalnych społeczności i zachęcającego je do wspólnego pomagania. Od 2013 roku w Fundacji Dobra Sieć pracuje przy organizacji polskiej i europejskiej edycji konkursu „Odkryj e-wolontariat”, współprowadzi stacjonarne szkolenia, współredaguje portal e-wolontariat.pl.

Marek Jurkiewicz

General Manager infoPraca.pl, dojrzały lider i coach, odpowiada za strategię rozwoju spółki na terenie Polski. Promuje podejście do działania w oparciu o wartości. Kluczem do podejmowanych przez niego działań w zakresie biznesu i jego otoczenia są dwa słowa: szacunek i etyka. Wcześniej związany z Start People Sp. z o.o., był odpowiedzialny za całość operacji na terenie Polski. Ekspert Komisji Europejskiej ds. przestrzegania praw człowieka w sektorze zatrudnienia. Wpływał na kreowanie rozwiązań prawnych dotyczących rynku pracy dzięki członkostwu w Polskim Forum HR. Wolontariusz w inicjatywie „Prezesi Wolontariusze 2011”. Odznaczony przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego.

Paweł Łukasiak

Prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, członek Rady Mentorów Fundacji Dobra Sieć. Akademią kieruje od sierpnia 1998 roku. Od ponad 20 lat aktywnie związany z trzecim sektorem. Stypendysta Fundacji Ashoka i Fundacji C.S. Motta. Ekspert w dziedzinie fundraisingu, społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) i społecznego zaangażowania biznesu (CCI), twórca projektów CSR i CCI dla największych firm w Polsce. Autor i współautor wielu publikacji.
Wykładowca Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera. W 2011 roku odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Krzysztof Kaczmar

Od 2012 roku prezes zarządu, a wcześniej przez 11 lat dyrektor Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy. Wcześniej zajmował się komunikacją marketingową tygodnika „Polityka”. Członek Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Rady Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości i Fundacji Dorastaj z Nami. Członek European Association of Communication Directors i International Network of Financial Education przy OECD. Przewodniczący wielu konkursów społecznych, panelista krajowych i międzynarodowych konferencji dotyczących edukacji finansowej, wolontariatu pracowniczego, społecznej odpowiedzialności biznesu oraz autor publikacji na ten temat. Absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.

Antonina Bojanowska

Koordynatorka ds. komunikacji w Fundacji Orange. Odpowiada za PR i organizuje wydarzenia specjalne, w tym inicjatywy angażujące pracowników Orange w wolontariat. Pracowała m.in. w Instytucie Małego Dziecka w programie zmiany standardów poznańskich przedszkoli oraz przystosowania przestrzeni miasta do potrzeb dzieci, a także w spółce Euro Poznań 2012 przygotowującej stadion na mistrzostwa UEFA Euro 2012. Ukończyła socjologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i stypendium European College of Liberal Arts w Berlinie. Wierzy w moc współpracy różnych środowisk na rzecz społecznej zmiany.

Marzena Kacprowicz

Z wykształcenia polityk społeczny, z pasji promotorka nowych technologii jako narzędzia wspierającego zmienianie świata na lepsze. Od 2011 roku związana z Fundacją Dobra Sieć, w której pełni funkcję członka zarządu ds. programowych oraz opiekuje się programem e-wolontariatu. Koordynowała m.in. międzynarodowy konkurs grantowy „Discover e-volunteering” i „Hackathon dla e-wolontariatu”, organizowany w 2013 roku. Prowadzi szkolenia dla organizacji pozarządowych, instytucji i aktywistów z zakresu m.in. (e-)wolontariatu, zintegrowanej animacji społecznej, bezpiecznej współpracy online. Współautorka pierwszego w Polsce „Podręcznika wolontariatu”.

Agnieszka Kazimierska

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, a także studiów podyplomowych z zakresu CSR w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, certyfikowany koordynator wolontariatu pracowniczego. Przez wiele lat czuwała nad prawidłowym przebiegiem projektów realizowanych przez organizacje partnerskie, a także była odpowiedzialna za nadzór merytoryczny nad autorskimi konkursami grantowymi Fundacji PZU. Od 2012 roku koordynator programu wolontariatu pracowniczego w Grupie PZU. Nadzoruje rozwój sieci wolontariatu w PZU i promuje jego ideę wśród pracowników.

Edwin Bendyk

Dziennikarz, publicysta i pisarz, dyrektor Ośrodka Badań nad Przyszłością w Collegium Civitas. Członek zespołu pisma „Polityka”, zajmuje się tematyką cywilizacyjną oraz relacjami między nauką i techniką a polityką, gospodarką, kulturą, życiem społecznym. Prowadzi blog „Antymatrix”. Jego ostatnia książka to „Bunt Sieci” (Warszawa 2012) poświęcona protestom anty-ACTA.

Mariusz Gaca

Absolwent Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Warszawskiego, posiada również dyplomy MBA University of Illinois at Urbana Champaign oraz AMP z INSEAD. W Orange Polska (dawniej Grupa TP) od 2001 roku, najpierw jako Dyrektor Pionu Multimediów odpowiedzialny za rozwój oferty dostępu do Internetu dla rynku klientów indywidualnych, następnie od 2005 roku odpowiedzialny za rynek biznesowy Grupy TP. Od 2009 roku pełnił funkcję Dyrektora Wykonawczego Grupy TP odpowiedzialnego za sprzedaż i obsługę klienta oraz Prezesa Zarządu PTK Centertel, którą pełnił do połączenia PTK Centertel z TP S.A. Od listopada 2013 roku jest odpowiedzialny za Rynek Biznesowy Orange Polska. Od 2011 r. Wiceprezydent Pracodawców RP oraz Przewodniczący Polskiej Sekcji BIAC przy OECD.

Aneta Podyma

Funkcję Dyrektora Zarządzającego Genworth Financial w Polsce objęła w 2013 roku. Przez 15 lat zdobywała doświadczenie na stanowiskach menedżerskich i zarządczych w międzynarodowych instytucjach (m.in. Merrill Lynch). W latach 2010-2013, pełniąc funkcję Prezesa Zarządu, zbudowała od podstaw struktury i silną pozycję Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych AXA (AXA TFI S.A.) na polskim rynku. Pracę zawodową łączy z działalnością społeczną. W 2011 roku współtworzyła ogólnopolską inicjatywę Koalicja „Prezesów-wolontariuszy”, w której aktywnie działa do dziś.
Wielokrotnie nagradzana za propagowanie zasad CSR i działalność społeczną oraz wyjątkowe osiągnięcia w biznesie, regularnie w gronie 10 najbardziej wpływowych kobiet w branży finansowej według różnego typu rankingów m.in. Home&Market (2014),WPROST (2013, 2012), Rzeczpospolitej (2011), Dziennika Gazety Prawnej (2011).

Piotr Darwaj

Trener i coach biznesu. Łączy swoje doświadczenia biznesowe z pasją wspierania rozwoju innych. Posiada certyfikat ICF Associated Certified Coach.
Ma ponad 20 letnie doświadczenie zawodowe w charakterze konsultanta ds. zarządzania (IT / biznes / zarządzanie) w ramach wielu projektów transformacyjnych dla dużych międzynarodowych klientów w Polsce i zagranicą. Pracował w takich branżach jak FMCG, bankowość, telekomunikacja, przemysł, energetyka.
Obecnie pracuje w roli Executive Consultant w IBM współpracując z kadrą zarządzającą przedsiębiorstw, w obszarze strategii IT, strategii organizacji i transformacji biznesowej.

Paweł Tomczuk

Paweł Tomczuk, współzałożyciel Ciszewski Financial Communications, CEO Corporate & Financial MSLGROUP . Specjalizuje się w komunikacji finansowej, korporacyjnej oraz kryzysowej, relacjach inwestorskich oraz public affairs. W MSLGROUP odpowiada m.in. za opracowania strategie komunikacji dla Klientów, doradztwo zarządom w sytuacjach kryzysowych i relacjach z decydentami. Prowadził szkolenia medialne dla prezesów i członków zarządów firm takich jak: Credit Suisse, GPW SA, Grupa PZU, Grupa Amplico, Energa SA. Tworzył strategie komunikacji m.in. dla firm takich jak: Bank Millennium, Grupa Amplico, Grupa PZU, KRUK S.A., Ernst & Young, Orco Property Group, Fundacja Kronenberga Citi Handlowy, Riverside Private Equity, Taube Foundation.

Grzegorz Nawrocki

Dziennikarz i prowadzący programy publicystyczne w TVP (m.in. „Punkt Widzenia”, Newsroom”, „Wywiady Jedynki”). Dwukrotny stypendysta brytyjskiego rządu w ramach “British Chevening Scholarship”, programu Fundacji Schumana „Leader in Civil Society” oraz BAS Top People Project w BBC World Service. Ukończył międzynarodowe staże dziennikarskie w  BBC i ITN w Londynie i Manchesterze.  Wiceprezes British Alumni Society w Polsce. Organizator i prowadzący cykl „Debaty Oksfordzkie” na UW, a także inicjator i wydawca cyklu debat ZDERZENIA organizowanych przez Oxbridge Society Poland oraz Polskie Radio RDC. Prywatnie  interesuje się teatrem słowa i dramą. Jest reżyserem słuchowisk radiowych.

Katarzyna Wolińska

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Wydziału Stosunków Międzynarodowych. Od początku kariery zawodowej związana z przemysłem tytoniowym i firmą Imperial Tobacco, gdzie przeszła od stanowisk specjalistycznych w Marketingu i Zakupach, poprzez kierownicze związane z Zarządzaniem Łańcuchem Dostaw, do zarządzania fabryką i spółką (od 2011). W 2012 doceniona tytułem ‘Kobiety Przedsiębiorczej’. Wyróżniana wielokrotnie za wdrożone programy rozwoju bezpieczeństwa pracy, wysokie standardy jakościowe, programy doskonalenia operacyjnego i zaangażowanie społeczne. W ciągu 3 lat swojej działalności wzmocniła pozycję konkurencyjną fabryki w Radomiu w grupie Imperial, wdrożyła standardy zarządzania operacyjnego zgodnie z WCM (Word Class Manufacturing) zaś poprzez programy wpierające rozwój kultury organizacyjnej i przywództwa zwiększyła poziom zaangażowania pracowników.

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie. Zgadzam się